Lukács György, Szántó Zoltán és Vas Zoltán lemond a menedékjogról. Miután diplomáciai kísérettel elhagyják a nagykövetség épületét, szovjet katonák feltartóztatják, és a mátyásföldi szovjet parancsnokságra viszik őket; az akcióról a jugoszlávok nem tájékoztatják Nagy Imrééket. — Erdős Péter és Nádor Ferenc elhagyja a jugoszláv követségi tanácsos lakását.
1956. 11. 18
Edvard Kardelj miniszterelnök-helyettes a Kádár-kormányhoz intézett levelében kifejti, a jugoszláv vezetés ragaszkodik a Nagy Imre személyes sorsáról adott garanciához, de nem ellenzi, hogy a csoport tagjai Romániába távozzanak. november 21.
A KMT küldöttsége első alkalommal tárgyal Kuzma Grebennyik tábornokkal. A szovjet városparancsnok ígéretet tesz a járőrözés csökkentésére, a magyar hatóságok tudta nélküli letartóztatások megszüntetésére és az elfogottak szabadon engedésére.
Hivatalos közleményt adnak ki „a lakosságot nyugtalanító álhírekről”. A kormány cáfolja, hogy az országban tömeges letartóztatások folynak, s hogy fiatalokat a Szu-ba deportálnak.
Az Nsz „Tettek és követelések” c. szerkesztőségi cikke szerint a népmozgalom követelései kivétel nélkül megvalósulnak, a rend helyreállítása után kivonják a szovjet csapatokat, az MSZMP pedig nem kívánja fenntartani az egypártrendszert.
Kuba határozati javaslatot terjeszt az ENSZ Közgyűlés XI. ülésszaka elé, amely felszólítja a magyar és a szovjet kormányt, hogy szüntessék be magyar állampolgároknak a Szu-ba történő deportálását. november 20.
A Béke Világtanács Irodájának ülésén Helsinkiben Mo-ot Péter János lemondott ref. püspök, Haász János egyetemi tanár és Bugár Jánosné, az OBt titkára képviseli. A kommunista irányítású szervezetben vita alakul ki a magyar kérdésről; határozat nem születik, de többen követelik a szovjet csapatok kivonását és Mo szuverenitásának tiszteletben tartását.
Lengyelország és a Szu államközi szerződést ír alá, amely rögzíti a szovjet csapatok lengyelországi állomásoztatásának feltételeit.