A magyar sajtó közli, hogy néhány napig Mo-on tartózkodott Walter Lippmann amerikai újságíró, publicista.
1962. október
október 3.
A r. kat. püspökkari konferencia, az ÁEH engedélye alapján, úgy határoz, hogy a II. Vatikáni Zsinat első ülésszakára Hamvas Endre csanádi és Kovács Sándor szombathelyi megyéspüspököt, valamint Brezanóczy Pál egri apostoli kormányzót delegálja. október 11.
Az USA-ban felbocsátják a Mercury-program ötödik űrhajóját. A Sigma 7 kabinjában Walter Schirra hatszor kerüli meg a Földet. 1965. március 23.
október 4.
Baleset történik a bp-i Nyugati pályaudvaron: az épület csarnokában egy kalauzkocsi kidönti az ütközőbakot, áttöri az állomás homlokfalát, és a Lenin körút úttestjén áll meg.
október 10.
Szőnyben (Komárom m.) felavatják a Barátság I. nemzetközi kőolajvezeték 150 km hosszú mo-i szakaszát, amely Szőny–Százhalombatta–Kápolnásnyék között szállítja a Szu-ból Csehszlovákián át érkező olajat. — Felavatják a termikus krakküzemet, amelynek kapacitása évi 1 millió tonna kőolaj desztillációja.
október 11.
XXIII. János pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában ünnepélyesen megnyitja a II. Vatikáni Zsinatot. december 8.
Megkezdődik az MSZMP KB kétnapos, kibővített ülése. — Marosán Györgyöt „pártszerűtlen viselkedése” miatt valamennyi pártmegbízatása alól fölmentik.
Bemutatják Nádasy László Lopott boldogság c. filmjét.
október 15.
Az USA légi felderítése szovjet rakéták kubai telepítését észleli.1 október 16.
1) A szovjet katonai egységek telepítése 1962 nyarán kezdődött. Az akció során tengeri úton több ezer katonát szállítottak Kubába. — Más forrás szerint az első felvételt az indítóállásokról október 14-én készítette egy U–2-es repülőgép.
október 16.
John Kennedy amerikai elnök fogadja Andrej Gromiko szovjet külügyminisztert, és bemutatja neki az amerikai felderítés által készített képeket a szovjet rakéták indítóállásairól. Gromiko tagadja, hogy Szu közepes hatótávolságú támadó rakétákat telepített Kubába.1 október 19.
1) „Újabb kutatások alapján elképzelhető, hogy Gromiko ekkor még valóban nem tudott a rakéták telepítéséről.” Pók Attila, Nemzetközi élet, 88.