Közzéteszik az 1071/1956 sz. Mt-határozatot a néphadsereg létszámának 15 ezer fővel való csökkentéséről. szeptember 26.
1956. augusztus
Az MDP PB a párt felső vezetőinek javadalmazásáról határoz. A PB-tagok és -póttagok, a KB-titkárok havi fizetése 9000 Ft; ezenkívül a vezetők teljes körű természetbeni juttatásokra (lakbér, tüzelő, élelmezés, felújítás, háztartási alkalmazott) jogosultak.
Az Mt rendeletet hoz a Bp-en, Miskolcon, Sztálinvárosban, Kazincbarcikán, Komlón és Várpalotán való letelepedési korlátozás feloldásáról.
Piros László belügyminiszter a PB-hez írott előterjesztésében a jugoszláv–magyar határsáv lakói részére az útlevél nélküli határátlépés lehetőségének megadását javasolja.1
1) Korábban hasonló tartalmú szerződést írtak alá a csehszlovák kormánnyal. A román kormánnyal e tárgyban folytatott tárgyalások végül eredménytelenek maradtak.
augusztus 2.
Átalakul a kormány. Az Ogy fölmenti Gerő Ernőt, az Mt első elnökhelyettesét, Boldoczki János külügy-, Kiss Árpád vegyipari és energiaügyi, Altomáré Iván élelmiszeripari, Czottner Sándor szénbányászati és Erdey-Grúz Tibor oktatásügyi minisztert. Hidas Istvánt az Mt első elnökhelyettesévé, Marosán Györgyöt az Mt elnökhelyettesévé, Horváth Imrét külügyminiszterré, Kónya Albertet oktatásügyi, Nyers Rezsőt élelmiszeripari, Szabó Gergelyt vegyipari, Czottner Sándort bánya- és energiaügyi miniszterré választják.
Magyar tudóscsoport utazik Romániába, Petőfi Sándor Segesvár környéki sírjának felkutatására. augusztus 22.
augusztus 3.
Az Ogy-ben a koalíciós idők óta először hangzanak el képviselői interpellációk.
Az MDP PB az 1955-ben „pártbüntetésben részesült újságírók és írók” ügyéről is tárgyal; Gimes Miklóst, Haraszti Sándort és Vásárhelyi Miklóst visszaveszik a pártba, a többiek pártbüntetését törlik.
Az ÁEH épületében Horváth János elnök a Lutheránus Világszövetség vezetői jelenlétében tárgyalást folytat a magyar ev. püspökökkel Ordass Lajos teljes rehabilitációjáról. október 5.
Kiszabadul a börtönből Almásy Pál v. altábornagy.