Az antanthatalmak képviselői jegyzéket nyújtanak át a kormánynak. Nem ismernék és nem tűrnék el a Habsburg-család semmilyen formában történő restaurációját. április 5.
1921. április
Április 5.
IV. Károly elhagyja az országot. április 6.
Április 6.
Az Ngy-ben a külügyminiszter bejelenti, hogy Románia és Olaszország március 28-án, Jugoszlávia 29-én, Csehszlovákia 30-án tiltakozott IV. Károly visszatérése ellen, háborús oknak tekintve azt.
Április 7.
A magyar sajtó nyilvánosságra hozza IV. Károly április 2-án megfogalmazott, a magyar nemzethez intézett kiáltványát.
Az 1921: V. tc. értelmében megalakul az Országos Pénzügyi Tanács. Feladata az állami pénzügyek és adósságok rendezése.
Április 11.
A Debreceni Tudományegyetem felveszi Tisza István nevét.
Április 13.
A kormányzó elfogadja Teleki Pál gr. miniszterelnök lemondását. április 14.
Április 14.
Megalakul Bethlen István gr. kormánya. 1931. augusztus 24. Miniszterek: külügy Bánffy Miklós gr.; belügy Ráday Gedeon gr.; honvédelem Belitska Sándor; igazságügy Tomcsányi Vilmos Pál; pénzügy Hegedüs Lóránt; vallás- és közoktatásügy Vas József; földművelésügy Nagyatádi Szabó István (megbízva a tárca nélküli kisgazda minisztérium vezetésével is); közélelmezés Mayer János; népjólét és munkaügy Bernolák Nándor; kereskedelemügy Hegyeshalmy Lajos; a nemzeti kisebbségek tárca nélküli minisztere Bánffy Miklós gr. külügyminiszter.
A Bp-i Tudományegyetem felveszi az alapító Pázmány Péter nevét.
Április 23.
Csehszlovákia és Románia szövetségi szerződést köt. június 7. A felek kölcsönös segélynyújtási kötelezettséget vállanak arra az esetre, ha az egyik felet Mo részéről nem provokált támadás éri. A szövetség kiterjed a Mo-gal szembeni külpolitika összehangolására, egymás kölcsönös tájékoztatására is.
Április 28.
Megalakul a Magyar Távirati Iroda (MTI) Rt. Elnöke Kozma Miklós.