Az MFMPK a Magyar Szabad Szakszervezetek javaslatára a következő év elejétől béremelést rendel el az ipari, az építőipari, a helyi ipari és a bányavállalatok dolgozói körében; az emelés mértéke az 1200 Ft alatti fizetésűeknél 12–15%, az 1500 Ft-nál többet keresők esetében 8–10%.
1956. 11. 10
Nagy Imre Aleksandar Rankovićnak küldött levelében kifejti, nincs tudomása arról, hogy az ET őt és kormányát felmentette volna tisztségéből; amennyiben a Kádár-kormány már letette az esküt, nem látja értelmét lemondásának, és kijelenti, ebben a kérdésben semmiféle nyilatkozatot nem hajlandó tenni. november 11.
Közzéteszik az 1956: 22. tvr.-t a büntetőeljárás egyszerűsítéséről. A rendelet szerint „tettenérés és azonnali bizonyíthatóság” esetén a vádlott(ak) vádirat nélkül is bíróság elé állítható(k); a tvr. két nappal később lép hatályba. november 12.
A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége felhívásban csatlakozik a kormányhoz. — Marosán György rádióbeszédében azt állítja, hogy miközben az írók sztrájkra buzdítanak, ők „munka nélkül is kapják a fizetést”.
Uszta Gyula a Kerepesi úti laktanyába összehívott tiszti gyűlésen bejelenti, hogy a Kádár-kormány hűségnyilatkozatot követel a katonatisztektől. november 20.
Megkezdi működését az 1. Honvéd Forradalmi Karhatalmi Ezred; parancsnoka Csémi Károly alezredes. november 12.
Csepelen továbbra is makacs ellenállást fejtenek ki a felkelők; három szovjet harckocsit megsemmisítenek. — Bp területén szórványos harcok folynak, az áldozatok száma meghaladja a húszat.
A bp-i lengyel nagykövetségen menedéket kap több magyar író: Déry Tibor, Illyés Gyula, Zelk Zoltán, Benjámin László és Örkény István. Az írók néhány órával később elhagyják a nagykövetség épületét.
A Magyar Vöröskereszt vezetését Czeyda-Pommersheim Ferenc, Földvári Ferenc, Horváth Boldizsár, Klimkó Dezső és Nónay Tibor orvosprofesszorok veszik át; kormánybiztosként Killner György irányítja a szervezetet. — A Nemzetközi Vöröskereszt újból megindítja a segély-szállítmányokat. (A következő hónapokban közúton, vasúton, uszályokon 215 ezer gyapjútakaró, 5500 tonna szén, 54,5 tonna ablaküveg, 270 tonna vaj és margarin, 450 tonna liszt, 35 ezer db szappan, 280 mázsa gyógyszer, nagy mennyiségű kötszer, továbbá inzulin, vérkészítmények, mentőautó, több százezer élelmiszercsomag stb. érkezik Mo-ra.)
A Kádár-kormány kiutasítja a Bp-en tartózkodó lengyel újságírókat.