Lőrincz Gyula, a Csemadok elnöke az egyesület megalakulásának 10. évfordulója alkalmából A Hét c. hetilap vezércikkében leszögezi: a Csemadok legfontosabb feladata, hogy proletár nemzetköziségre, szocialista hazafiságra és a csehszlovák haza szeretetére nevelje az ország magyarságát. március 5.
1959. március
március 3.
Német Nyelvű Gimnázium (később: Frankel Leó Német Nyelvű Gimnázium) néven önálló intézménnyé válik a bajai III. Béla Gimnázium német nyelvű tagozata.
március 5.
Megalakulásának 10. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tart Pozsonyban a Csemadok KB. — Az Új Szó c. lapnak a Csemadok tízéves tevékenységét értékelő vezércikke szerint az egyesület működésének első éveiben azért teljesítette nehezen feladatát, mert a „burzsoá nacionalizmussal megmételyezett kispolgári elemek” a magyarság érdekvédelmi szervezetének tekintették.
Bemutatják Gertler Viktor Felfelé a lejtőn c. filmjét.
március 6.
Háy Gyulánét, a Neue Zeitung főszerkesztőjét prémiummegvonásban és írásbeli figyelmeztetésben részesítik, mivel a „Mária Gardos erinnert sich an Klara Zetkin, Karl Liebknecht und Béla Kun” c. cikkben az 1956-os „ellenforradalmat” „októberi forradalomnak” minősíti.
március 9.
A New York-i nemzetközi játékvásáron bemutatják a Barbie-babát.1
1) Barbie-t Ruth Handler tervezte Jack Ryan közreműködésével. Az első Barbie fekete és fehér zebracsíkos úszódresszt hordott, és lófarokba fogott frizurát viselt; két verzióban volt kapható: szőke és barna hajjal. A megjelenés évében körülbelül 350 000 darabot adtak el belőle.
A bp-i Központi Papnevelő Intézetből a papi békemozgalommal szembeni ellenséges viselkedésük miatt kizárnak 14 növendéket. március 19.
március 10.
Tibet fővárosában, a Kína által ellenőrzött Lhászában több százezer ember tüntet a dalai láma mellett, majd a városban felkelés robban ki a megszállók ellen. március 17.
március 15.
A Főv. Bíróság Népbírósági Tanácsa ítéletet hirdet az újpesti forradalmi bizottság tagjai és a kerületi nemzetőrök ügyében. Kósa Pál asztalost, Gábor László osztályvezetőt, Koszterna Gyulát, Csehi Károly szobafestőt, Somlyói Nagy Sándor bőripari munkást, Rajki Márton ügyvédet, Gémes (Gránitz) József szakmunkást, Péterfi Miklóst, Liechtenstein Sándort és Roik Jánost halálra, Kollán Lajost és és Rácz Endrét életfogytiglani, Vanyek Antalt 20 évi, Sohonyai Jánost és Molnár Endrét 16, Sinka Lajost, Szikora Rudolfot és Gerényi Gyulát 15, Tóth Gábort 13, Kollár Mihályt és Valkó Lászlót 12, Kollár Józsefet és Hornyák Tibort 10 évi szabadságvesztésre ítélik. július 23.
március 16.
A KISZ KB határozata alapján az Úttörőszövetség Országos Vezetősége helyett megalakul a 63 tagú Országos Tanács. A Tanács elnöke Trencsényi-Waldapfel Imre, titkára Kovács Ottó.