A kormány kézhez kapja Anglia és Franciaország külön-külön jegyzékét. február 6. A két antant-hatalom állást foglal a Habsburg-ház bármelyik tagjának magyar államfővé választása ellen.
1920. február
Február 6.
Csehszlovákia, Jugoszlávia és Románia megbízottai közös memorandumot juttatnak el a béke-konferenciához, amelyben rögzítik Mo‑gal szembeni területi követeléseiket, és tiltakoznak a magyar békeküldöttség által követelt népszavazás ellen. február 8.
Február 8.
Az Mt elfogadja a párizsi békekonferenciának átnyújtandó választervezetet. február 12. A magyar kormány elutasítja a békefeltételeket; ellenjavaslatai a területi kérdésekben a népszavazás elvén alapulnak.
Február 16.
Összeül az első Nemzetgyűlés. február 18.
Február 17.
Az Ostenburg-különítmény tagjai Bp-en meggyilkolják Somogyi Bélát, a Népszava felelős szerkesztőjét és Bacsó Bélát, a Népszava munkatársát.
Február 18.
A Nemzetgyűlés megválasztja tisztikarát. Az Ngy elnöke Rakovszky István, alelnök Simonyi-Semadam Sándor és Bottlik József. Ideiglenesen az 1908-as házszabályok alkalmazása mellett döntenek, és az új házszabályok kidolgozásával 15 tagú bizottságot bíznak meg. február 27.
Február 24.
A román hadsereg megkezdi a Tiszántúl kiürítését. március 30.
Február 27.
A Nemzetgyűlés megszavazza az 1920: I. tc.-et. Ez kimondja, hogy az Ngy az államfői hatalom kérdésének végleges rendezéséig titkos szavazással kormányzót választ. március 1. A kormányzó személye sérthetetlen, és ugyanolyan büntetőjogi védelemben részesül, mint a király. A törvényhozó hatalmat az Ngy gyakorolja; a törvények szentesítés alá nem esnek. A végrehajtó hatalmat a kormányzó az Ngy-nek felelős minisztériumon keresztül gyakorolja.