Ronald Reagan amerikai elnök teljes kerskedelmi embargót rendel el Nicaragua ellen. 1986. augusztus 13.
1985. május
május 2.
Mo csatlakozik a Nemzetközi Pénzügyi Társasághoz és a Nemzetközi Fejlesztési Társuláshoz, a Világbank két leányvállalatához.
Bemutatják Gárdos Péter Uramisten c. filmjét.
május 4.
Mo-ra látogat Daniel Ortega nicaraguai vezető.
május 10.
Befejeződik az MTA 145., tisztújító közgyűlése. Elnökké Berend T. Iván történészt (1990. május 24.), főtitkárrá Láng Istvánt választják.
Szlovákiában az erőteljes belföldi, mo-i és nemzetközi tiltakozás hatására, Gustáv Husák Cseh-szlovákia felszabadulásának 40. évfordulója alkalmából meghirdetett amnesztiájával, szabadlábra helyezik Duray Miklós kisebbségi jogokért küzdő aktivistát.
május 13.
Kamara János belügyminiszter hivatalos baráti látogatásra Moszkvába utazik. — Kamara tárgyal Viktor Csebrikovval, a KGB elnökével és Vitalij Fedorcsuk belügyminiszterrel.
május 14.
A Népstadionban játszott labdarúgó vb-selejtezőn Mo–Hollandia 0–1. A magyar csapat a vereség ellenére bejut a következő évi, mexikói világbajnokság 24-es döntőjébe. 1986. június 2.
május 15.
Lemond állásáról David Funderhurk, az USA bukaresti nagykövete. — A távozó nagykövet keményebb fellépést tartana szükségesnek Románia emberi jogi politikája miatt.
május 16.
A Szu-ban nyilvánosságra hozzák az SZKP KB határozatát, valamint az LT és a kormány rendeleteit az alkoholfogyasztás csökkentéséről.1 Az országban általános alkoholellenes kampány kezdődik.
1) Az alkoholvásárlás korhatárát 21 évre emelték, és megtiltották a vodka élelmiszerboltokban történő árusítását. Ezt követően az italárusításra kijelölt helyeken is csak 14 óra után lehetett alkoholt vásárolni. A korhatár-rendelkezés megsértőit munkatáborban letöltendő büntetéssel sújthatták. — A Szu-ban az alkoholforgalmazásból származó évi állami bevétel 1981 és 1985 között kb. 170 milliárd rubel volt. Utólagos becslések szerint a korlátozó rendelkezések 100 milliárd rubel bevételkiesést okoztak az államnak.