Az egy gyerekes családok családi pótléka havi 10, a kétgyerekesekét 24, a háromgyerekeseké 42, a négygyerekeseké 64, az ötgyerekeseké 90 Ft, ami minden további gyerek esetén havi 18 Ft-tal emelkedik.
1946. október
Mo és Olaszország felveszi a diplomáciai kapcsolatot.
Hevesi Ferenc főrabbi lemond az izraelita tábori lelkészet vezetéséről; ezt követően a hivatalt csak ideiglenes jelleggel töltik be.
A Nemzetközi Katonai Törvényszék Nürnbergben ítéletet hirdet a német háborús főbűnösök perében. A 22 fővádlott közül tizenkettőt (Martin Bormannt távollétében, Hans Frankot, Wilhelm Fricket, Hermann Göringet, Alfred Jodlt, Wilhelm Keitelt, Ernst Kaltenbrunnert, Joachim von Ribbentropot, Alfred Rosenberget, Fritz Sauckelt, Arthur Seyss-Inquartot és Julius Streichert) halálra, hetet 10–20 évi fegyházbüntetésre ítélnek, három vádlottat felmentenek.
Befejeződik az MKP III. kongresszusa. 1948. június 12. A párt „a koalíciónak a nép ellenségeitől való megtisztítását” tűzi ki célul. — A kongresszus 31 tagú KB-t választ; a póttagok száma 8. A PB tagjai: Apró Antal, Farkas Mihály, Gerő Ernő, Kádár János, Kossa István, Nagy Imre, Rajk László, Rákosi Mátyás, Révai József; póttagok: Horváth Márton, Kovács István, Szobek András. Az MKP főtitkára Rákosi Mátyás. Titkárságot nem választanak. október 2.
október 2.
Vlagyimir Szviridov altábornagy, a SZEB elnöke, a fegyverszüneti egyezményre hivatkozva meg-tiltja a mezőgazdasági érdekképviseletről szóló törvényjavaslat parlamenti tárgyalását.
Ülést tart az MKP KB. Titkárság helyett Főtitkárságot választanak; tagja Rákosi Mátyás (főtitkár), Kádár János, Farkas Mihály.
október 3.
Az Ngy elfogadja az 1946: XXV. tc.-et a magyar zsidóságot ért üldözés megbélyegzéséről és következményeinek enyhítéséről.
október 5.
Egy moszkvai börtönkórházban meghal Bethlen István gr., jogász, mezőgazdász, politikus, 1921 és 1931 között Mo miniszterelnöke. 1994. június 17.
október 6.
Az MKP kezdeményezésére Rajk László belügyminiszter által kiadott és e napon kihirdetett rendelet a Magyar Államrendőrség bp-i és a vidéki politikai rendészeti osztályait kiemeli a rendőrség szervezeti hierarchiájából. Az egész ország területére kiterjedő működési körrel létrejön a Magyar Államrendőrség Államvédelmi Osztálya (ÁVO). Az osztály közvetlen felügyeletét a belügyminiszter látja el, vezetője Péter Gábor, székhelye továbbra is az Andrássy út 60. december 10.