Sir George Clerk pártközi megbeszélést hív össze. A tanácskozásom megegyezés születik, hogy Horthy Miklós bevonul Bp-re (november 16.). Horthy ígéretet tesz, hogy nem létesít katonai diktatúrát, a hadsereg pedig alárendeli magát az antantmegbízott közvetítésével megalakuló kormánynak.
1919. november
November 14.
A román csapatok megkezdik a kivonulást Bp-ről és a Duna–Tisza közéről.
November 16.
Horthy Miklós fővezér a „nemzeti hadsereg élén bevonul Bp-re.
November 17.
Közzéteszik az 5985/1919. sz. kormányrendeletet a nemzetgyűlési, törvényhatósági és községi választójogról. A rendelet kimondja az általános, egyenlő és titkos választójogot; ngy-i választójogot biztosít minden magyar állampolgárnak, aki 24. évét betöltötte, legalább hat év óta magyar állampolgár, legalább fél éve ugyanabban a községben lakik vagy ott lakása van; nőknél azzal a megszorítással, hogy bármely hazai élő nyelven tud írni és olvasni.
November 25.
Megalakul a „nemzeti alapon álló” Független Szociáldemokrata Párt. Elnöke az MSZDP-ből kivált Csizmadia Sándor.
Szovjet-Oroszország jegyzéket intéz a magyar kormányhoz. A szovjet kotmány közli, hogy az Oroszországban levő magyar hadifoglyokat túszoknak tekinti a Mo-on üldözött kommunistákért.
November 27.
Az antanthatalmak megkötik a békét Bulgáriával a Párizs melletti Neuillyben. Dobrudzsát Romániának, az ország nyugati határán egy sávot Jugoszláviának, Thrácia tengerparti részét a Marica folyóig Görögországnak ítélik. A hadsereg létszámát 20 ezer főben állapítják meg.
November 29.
Egyesül az Országos, illetőleg az Egyesült Kisgazda és Földműves Párt. Az új párt neve: Országos Kisgazda és Földműves Párt. Elnöke Nagyatádi Szabó István.
November 30.
A hónap végén Bécsben meglakul a KMP ideiglenes központi bizottsága. Tagjai: Kun Béla, Landler Jenő, Szántó Béla, Hirossik János és Lukács György.