Az Új Hang c. folyóirat közli Tánczos Gábor cikkét: „Gondolatok a fiatal magyar értelmiségről”.
1956. június
június 1.
A bp-i Operaház bemutatja Bartók Béla A csodálatos mandarin c. táncjátékát; négy év után először játszanak Bartókot Bp-en. A Mandarinnak ez a második mo-i előadása.1
1) Glatz 1956.
A néphadsereg építődandárját Általános Építőipari Tröszt néven átszervezik.
Leváltják tisztségéből Vjacseszlav Molotov szovjet külügyminisztert, a jugoszlávokkal való meg-békélés egyik fő ellenfelét; Molotov tagja marad az SZKP KB Elnökségének. 1957. június 20. Utódává Dmitrij Sepilovot nevezik ki. 1957. február 15.
június 2.
Josip Broz Tito jugoszláv elnök Románián keresztül utazik húsznapos hivatalos moszkvai látogatására; ezzel látványosan kifejezésre juttatja a magyar vezetéssel való szembenállását. — Tito a szovjet vezetőknek felveti Rákosi Mátyás leváltásának szükségességét. június 20.
június 3.
Az SzN-ben Földes István méltatja az értelmiség szabad, alkotó szellemű vitáit és a Petőfi Kört.
Közzéteszik az 1046/1956. sz. Mt-határozatot az állami szervek munkájának egyszerűsítéséről és javításáról. Az intézkedéssel a vállalati igazgatók és a tanácsi szervek szélesebb jogkört kapnak.
Az Mt határozatot hoz „a terhesség megszakításával kapcsolatos kérdések szabályozásáról és a magzatelhajtás bűntettéről”. Az 1047/1956. sz. határozat szerint „a terhesség megszakítását a továbbiakban is engedélyhez kell kötni, és azt csak gyógyintézetben szabad végrehajtani”. június 24.
Mo-on megkezdődik a nyári időszámítás. szeptember 30.
Megkezdődik az Ünnepi Könyvhét. Megjelenik 91 könyv, 72 magyar szerző műve. Bernáth Aurél: Kor és pálya. Visszaemlékezések 3. kötet; Cseres Tibor: Here báró; Dobozi Imre: Mindennapi történetek; Erdei Ferenc: A szövetkezeti úton; Fehér Klára: A tenger; Gergely Sándor: Rögös út; Győri Dezső: Viharvirág; Illyés Gyula: Kézfogások; Jankovich Ferenc: Csepp a tengerben; Rudas László: Dialektikus materializmus és kommunizmus.