Mo és Románia között a magánutazások esetében is megszűnik a vízumkényszer.
1961. december
Kádár János látogatást tesz a Csepel Vas- és Fémművekben. Beszédében méltatja az SZKP XXII. kongresszusának jelentőségét.
december 4.
Sir Leslie Munro, az ENSZ magyar ügyekkel megbízott különképviselője beterjeszti jelentését a Közgyűlésnek a magyar kérdésben született ENSZ-határozatok végrehajtásáról. A jelentés foglalkozik az 1956. október–novemberi események történetével, a magyar kormánynak az ENSZ határozatait semmibe vevő magatartásával és a forradalomban résztvevők ellen hozott megtorló intézkedésekkel. december 12.
december 7.
Mód Péter állandó magyar ENSZ-képviselő mo-i látogatásra hívja U Thantot, az ENSZ ügyvezető főtitkárát. U Thant a meghívást elfogadja, s felhatalmazza Mód Pétert, hogy a meghívás és annak elfogadásának hírét közölje a sajtóval. december 21.
december 8.
Ülést tart a HNF OT. Felhívást fogadnak el a nemzetközi helyzetről és a mozgalom feladatairól. — Az ülésen felszólal Kádár János, aki beszédében kijelenti: „Aki nincs ellenünk, az velünk van.”
december 9.
Tanganyika a brit Nemzetközösség keretében elnyeri függetlenségét. Miniszterelnökké Julius Nyererét választják. 1962. június 9.
december 10.
A kormány leszállítja a kávé, a tea, a cukorka, a déligyümölcs, a fűszerfélék és néhány iparcikk árát; emelkedik a dohány és a sör ára.
A Szu megszakítja diplomáciai kapcsolatait a szovjet–kínai ideológiai konfliktusban Kína mellé álló Albániával. december 21. 1962. január 13.
december 12.
Mód Péter, Mo állandó ENSZ-képviselője levelet intéz az ENSZ főtitkárához. Megállapítja, hogy Munro jelentése, amely Mo-gal szemben az USA kormánya által támasztott követeléseket tartalmazza, „hidegháborús célokat szolgál; a benne foglalt kérdések kizárólagosan magyar belügynek tekintendők, így teljesen kívül esnek az Egyesült Nemzetek hatáskörén”. december 20.
Bp-en egyezményt írnak alá a magyar–indiai kereskedelmi kapcsolatok fejlesztéséről és az 1962. évre tervezett áruforgalomról.