Amnesztiát hirdetnek mindazok számára, „akik a demokratikus átalakulás előtt uralmon volt politikai rendszer háborús vagy népellenes ténykedései miatt keletkezett felháborodás hatása alatt, vagy abban a meggyőződésben, hogy a demokratikus átalakulás ügyét szolgálják, az 1946. évi augusztus hó 1. napjáig bezárólag bűncselekményt követtek el, s emiatt jogerősen elítéltettek, úgyszintén azok [számára] is, akik ellen ilyen bűncselekmény miatt kell eljárást indítani vagy folytatni”. Az amnesztia többek között érinti a „miskolci népítélet” vádlottjait, és a gyömrői gyilkosságok elkövetőit is.
1948. február
Bp-en megnyílik a Rendőr Akadémia.
február folyamán.
Pozsonyban megindul az Új Szó, a szlovákiai magyarság napilapja.
február 2.
Mo és a Szu megállapodást ír alá a MÁV hadizsákmányként lefoglalt járműveiről. A Szu visszaad 10 ezer fedett és nyitott teherkocsit, cserébe a MÁV 6 ezer nyitott teherkocsit széles nyomtávúra épít át. A Szu ellenszolgáltatás nélkül visszaad 308 gőzmozdonyt, 408 személy- és 3428 teherkocsit.
Gyertyaszentelő Boldogasszony napját törlik a hivatalos állami ünnepek sorából. augusztus 15.
február 4.
Soltész Elemér lelkész altábornagyot tábori püspöki szolgálatának 25. évfordulóján köszönti Veres Péter honvédelmi miniszter és a tábornoki kar tagjai.
Szovjet–román barátsági és kölcsönös segítségnyújtási szerződést írnak alá; ez a Szu első ilyen típusú megállapodása valamely kelet-európai országgal. február 18.
Ceylon elnyeri függetlenségét. 1960. július 21.
február 5.
Rákosi Mátyás csepeli beszédében azt ígéri, hogy az év folyamán valamennyi hadifogoly hazatér a Szu-ból. április 1.
február 6.
1948: XIII. tc. a bauxit- és alumíniumipar államosításáról.