Elutazik Párizsba a magyar békeküldöttség. január 14. Vezetője Apponyi Albert gr.; főmegbízottak: Teleki Pál gr., Bethlen István gr., Somssich László gr., Zoltán Béla, Lers Vilmos br. és Popovics Sándor.
1920
január 12.
Közzéteszik a 272/1920. sz. ME-rendeletet Bp-en közgazdaságtudományi kar szervezéséről. október 14.
január 14.
A magyar békeküldöttség átadja megbízólevelét a békekonferencia Legfelsőbb Tanácsa elnökének. január 15. A küldöttség nyolc jegyzéket nyújt át, igen terjedelmes mellékletekkel, egyrészt a háborús felelősség vádjának elhárítására, másrészt a történelmi Mo területi épségének védelme ügyében.
január 15.
A békekonferencia Legfelsőbb Tanáca Georges Clemenceau elnökletével fogadja a magyar küldöttséget, s közli a Mo-gal kötendő béke feltételeit. január 16.
Az MSZDP választmánya visszahívja a kormányban levő tagjait, Peyer Károly minisztert és Miákits Ferenc államtitkárt; egyszersmind bejelentik, hogy a párt nem indul a január 25-ére kitűzött nemzetgyűlési választásokon.
január 16.
Apponyi Albert gr., a magyar békeküldöttség vezetője (január 20.), a párizsi békekonferencia Legfelsőbb Tanácsának ülésén a területi kérdések eldöntéséhez népszavazás elrendelését kéri. február 6.
január 20.
A békeküldöttség visszatér Bp-re. — A kormánynak 15 nap áll rendelkezésére a békefeltételekkel kapcsolatos észrevételek kidolgozására. január 21.
január 21.
Huszár Károly miniszterelnök és Horthy Miklós fővezér részvételével ülést tart a békeküldöttség. A békefeltételeket elfogadhatatlannak nyilvánítják, s az észrevételek kidolgozásához a 15 napos határidő meghosszabbítását kérik. február 5.
január 25.
Megkezdődnek a nemzetgyűlési választások. január 26.
január 26.
Befejeződnek a ngy-i választások. február 16. A részvételi arány 80,8%. A mandátumok megoszlása: Országos Kisgazda és Földműves Párt 77; Keresztény Nemzeti Egyesülés Pártja 76; Keresztényszocialista Gazdasági Párt 1; Nemzeti Demokrata Polgári Párt 6; pártonkívüli 3.
Február 5.
A kormány kézhez kapja Anglia és Franciaország külön-külön jegyzékét. február 6. A két antant-hatalom állást foglal a Habsburg-ház bármelyik tagjának magyar államfővé választása ellen.