Megkezdi működését a KGST közös vasúti vagonparkja, az OPW (Obscsij Park W[V]agonow[v]; a rendszerhez több mint 92 ezer tehervagon tartozik.
1964. július
A szlovákiai Dunaszerdahelyen megnyílik a Csallóközi Múzeum; igazgatója Marczell Béla.
Nicolae Ceauşescu, a KB titkára vezetésével Bp-re érkezik a Román Munkáspárt küldöttsége. július 3.
Kongóban Moise Csombe kap miniszterelnöki megbízást (1965. november 25.), és Belgium katonai segítségét kéri a felkelők elleni háborúban. november 24.
július 2.
Lyndon Johnson amerikai elnök aláírja a polgárjogi törvényt, amely megtiltja a társadalmi diszkriminációt. 1968. április 11. A törvény egyebek mellett a faji/etnikai, a nemzeti alapú, a nemek és a vallás szerinti megkülönböztetés megszüntetéséről rendelkezik a társadalmi, politikai és gazdasági élet szinte minden területén. — Utóbb szövetségi programokat indítanak a törvény megvalósítására.
július 3.
Bp-en befejeződnek a magyar–román pártközi tárgyalások. szeptember 21. A tárgyalásokról készült magyar feljegyzés megjegyzi, hogy „Ceauşescu elvtárs beszámolóját az önelégültség és az önteltség, a problémamentesség jellemezte”. A magyar delegációt vezető Kállai Gyula megemlíti, hogy a Magyar Autonóm Tartomány 1961-es „átszervezése”, „annak ellenére, hogy az a román testvérpárt belügyét képezi, Magyarországon is bizonyos problémákat vetett fel az emberekben”.1
1) Lásd Vincze, Erdély.
július 5.
Brutyó János, a SZOT főtitkára vezetésével szakszervezeti küldöttség látogat Finnországba.
július 6.
Bp-re érkezik az Olasz Szocialista Párt küldöttsége.
július 11.
Mo megállapodást ír alá Kanadával 125 ezer tonna kenyérgabona és 125 ezer tonna árpa vásárlásáról.
Gyulán megtartják a későbbi Várszínház első előadását.