Ülést tart az MSZMP KB Politikai Bizottsága. július 3.
1957. július
„Képes Krónika” címmel képernyőre kerül az első magyar tévéhíradó.
Izgatásért 3 és fél évi börtönre ítélik az 1950-ben életfogytiglant kapott Virág Sándor v. szociáldemokrata funkcionáriust.
július 3.
Rendkívüli ülést tart az MSZMP KB. Kádár János beszámol a szovjet vezetésen belüli harcokról, és kijelenti, hogy a „magyar pártban is vannak dogmatikus, szektás elhajlók”.
július 4.
A kormány határozatában megállapítja, hogy a szovjet csapatoknak az ország területén való állomásoztatására „a szocialista országok biztonságának nyugati veszélyeztetése” miatt van szükség, s ennek megfelelően a szovjet csapatok „ideiglenesen tartózkodnak Magyarországon”.
A másodfokon halálra ítélt Gáli József és Obersovszky Gyula büntetését, az Írószövetség kezdeményezése nyomán kibontakozott világméretű tiltakozás eredményeként, az ET kegyelemből 15 évi, illetőleg életfogytiglani börtönre változtatja. Gáli később egyéni kegyelemmel (1961. április 4.), Obersovszky az 1963-as amnesztia idején szabadul a börtönből.
július 5.
A BM szervezetén belül létrehozzák az ORFK Karhatalmi Parancsnokságot, amely központi irányítás alá vonja a rendőri karhatalmi egységeket.
július 9.
Kállai Gyula az MSZMP KB ülésén ismerteti a Romániából hazatért Lukács György nyilatkozatát, amelyben a filozófus a kért önkritikát visszautasítja.
július 10.
Magyar–csehszlovák gazdasági tárgyalások kezdődnek Bp-en. július 19.
A Mo-i Ev. Egyház Egyetemes Közgyűlése Veöreös Imre kecskeméti lelkészt választja főtitkárrá. december 6.