Az Operaház ismét műsorára tűzi Bartók Béla A csodálatos mandarin c. táncjátékát. június 1.
1956
Mo-on 9845 db személygépkocsit írnak össze; ebből 7729 db állami-közületi tulajdonban van, 2116 db magánszemélyeké.
E naptól kezdődően nagyarányú létszámcsökkentést hajtanak végre az ÁVH-nál, ami komoly elégedetlenséget kelt a szervezetben.
Hatályba lép az 1955: 35. tvr. a mezőgazdasági lakosság általános jövedelemadójáról. Megszűnik a mezőgazdasági ingatlannak a tiszta jövedelem alapján való adóztatása; a növénytermelés átlagos jövedelmét adóztatják évenként megállapítandó adótételekkel. Az adótételeket a földterület terjedelme, művelési ága és kataszteri tiszta jövedelmének átlaga határozza meg. Az állatok közül csak a két évesnél idősebb lovak (öszvérek) után kell adót fizetni.
január 2.
A franciaországi ngy-i választásokon a baloldal szerez többséget; az FKP a korábbi 92 helyett 150 képviselői helyhez jut. A szocialista Guy Mollet alakít kormányt.
Az NSZK-ban megkezdik szolgálatukat a Bundeswehr első alakulatai. január 18.
Megkezdi működését az MTA Irodalomtörténeti Intézete; a tudományos tanács elnöke Sőtér István, titkára Klaniczay Tibor.
január 5.
A washingtoni Georgetown University részletes kutatási jelentést állít össze Magyarország: ellenállási tevékenység és potenciál címmel. július 12. A dokumentum szerint „nincs bizonyíték arra, hogy számottevő ideig fennmaradt volna bármely fegyveres partizáncsoport Magyarországon, és lehetséges, hogy a jelentésekben említettek közül némelyik akár teljes egészében bűnözőkből és dezertőrökből állt. Jelenleg semmilyen partizántevékenységnek sincs nyoma Magyarországon. […] Magyarországon nincs hagyománya vagy története az aktív ellenállásnak, és minden jel arra utal, hogy ez a hagyomány nem szakadt meg.”
január 6.
Megalakul a Magyar Kutyatenyésztők Országos Egyesülete.
január 9.
László Mária beadvánnyal fordul a kormányhoz,1 s egy cigány nemzetiségi szövetség létrehozását. sürgeti. 1957. augusztus 26.