Szófiában befejetődik a BKP VI. kongresszusa. Valko Cservenkov miniszterelnök marad a Politikai Iroda vezetője; a KB első titkárává Todor Zsivkovot választják. 1956. április 6.
1954. március
március 10.
Az Mt határozatot hoz a rögtönbíráskodás megszüntetéséről.
március 13.
Az IrU-ban megjelenik Sarkadi Imre cikke „A paraszti világképről”. június 5.
A Szu-ban a Belügyminisztériumról ismét leválasztják az államvédelmi részleget, és Állambiztonsági Bizottság (KGB) néven önálló főhatóságot hoznak létre; elnöke a Nyikita Hruscsov hívének számító Ivan Szerov vezérezredes. április vége
március 15.
Az SzN szerkesztőségi cikk formájában, „Az új magyar irodalom egyes kérdéseiről” címmel KV-határozatként közli a PB irodalompolitikai határozatát, amely az 1953 előtt megszokott hangnemben és érveléssel ítéli el a pártot ért írói kritikákat, ugyanakkor megpróbál elhatárolódni a korábbi évek irodalomirányítási módszereitől.
Átadják a Kossuth-díjakat. Mások mellett megkapja a díjat Ajtay Andor, Barcsay Jenő, Dercsényi Dezső, Gerevich László, Gózon Gyula, Járdányi Pál, Kuczka Péter, Makláry Zoltán, Nemes Dezső, Ránki György zeneszerző, Rideg Sándor, Sőtér István, Tamási Áron, Törőcsik Mari.
Az Mt 8–15%-kal leszállítja a tőkehúsok és hústermékek, a zsír, az olaj, a margarin, továbbá a húskonzervek fogyasztói árát.
Megkezdődik a kolozsvári rádió magyar adása, napi egy-egy, majd két-két órában. Sugárzási körzete a Magyar Autonóm Tartomány, Kolozsvár és Nagybánya tartományok. 1958. március 2.
március 19.
A Katonai Felsőbíróság másodfokon Stöckler Lajost, a Pesti Izr. Hitközség, majd a MIOI v. elnökét 3 évi, Benedek Lászlót, a Zsidókórház v. igazgató főorvosát 2 évi, Csengeri Leó gazdálkodót másfél évi szabadságvesztésre ítéli.
március 20.
A PB-ben élesen bírálják Rákosi Mátyás kongresszusi téziseit, amiért az „elkeni a hibákat”.