Az e napon tartott népszámlálás szerint a Csehszlovákiában élő magyarok száma 533 934 fő. A magyarság száma, a reszlovakizáltak megváltozott nemzetiségi bevallása következtében, az 1950. évi népszámlálás óta mintegy 164 ezerrel nő, az összlakosságon belüli részaránya pedig 10,3%-ról 12,4%-ra emelkedik. A magyar lakosság aránya 452 községben haladja meg az 50%-ot, a magyar többségű járások száma azonban a járások összevonása következtében a korábbi nyolcról kettőre csökken: a Dunaszerdahelyi járásban a magyarok aránya 86,7%, a Komáromiban 69,4%. Csehországban 15 152-en vallják magukat magyar nemzetiségűnek.
1961. március
március 6.
Székesfehérvárott megnyílik az ország első felsőfokú mezőgazdasági technikuma. 1962. május 5.
március 8.
Pekingben aláírják a magyar–kínai kulturális egyezmény részleteit rögzítő jegyzőkönyvet. március 27.
március 9.
Bp-en meghal Horváth János Kossuth-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, az MTA tagja.
március 13.
Egy mesterséges szennyvíztározó gátjának átszakadása miatt 14 méter magas áradat zúdul az ukrán főváros, Kijev Kurenyivka negyedére. Nem hivatalos adatok szerint az áldozatok száma közel kétezer.
március 15.
A katolikus püspöki kar kommünikét tesz közzé, amelyben elítéli a letartóztatott papok és egyházi személyek (a dokumentum megfogalmazása szerint „az ilyen felelőtlen egyházi személyek”) „államellenes és egyéb bűncselekményeit”.
március 18.
A Fővárosi Operettszínház bemutatja Ránki György Pomádé király új ruhája c. művét.
március 21.
Romániában a Nagy Nemzetgyűlés Gheorghe Gheorghiu-Dejt, az RMP KB első titkárát meg-választja az Államtanács elnökévé. 1965. március 18. Chivu Stoica helyett Ion Gheorghe Maurert nevezik ki miniszterelnökké. 1974. március 29.
március 23.
A Moszkva melletti Csillagvárosban életét veszti Valentyin Bondarenko szovjet űrhajósjelölt. április 12.
március 24.
A Madách Színház bemutatja Bertolt Brecht Kaukázusi krétakör c. drámáját.