Az üzemek jelentős részében megindul a munka, de helyenként még folytatódik a sztrájk. — A KMT felhívással fordul az ország minden munkástanácsához, küldjék el képviselőiket a bp-i Sportcsarnokba, az Országos Munkástanács megalakítására. november 21.
1956. 11. 19
A jugoszláv nagykövetségen Nagy Imre és társai kifejtik az aznap Bp-re érkezett Dobrivoje Vidić külügyminiszter-helyettesnek, hogy nem kívánnak nyilatkozatokat tenni, sem az országból távozni. — Vidić átadja Kádár Jánosnak Edvard Kardelj előző nap kelt levelét, amelyben a jugoszláv vezető sürgeti a megegyezést a Nagy Imre-ügyben. november 21.
Az MSZMP székházában aktívaülést tartanak a fegyveres erők törzseinek és egységeinek képviselői. A jelenlévők egy része, köztük Virág Ede ezredes, aki két héttel korábban aktívan részt vett a szovjetek oldalán a hadműveletekben, helyteleníti a Tiszti Nyilatkozat bevezetését, mivel az megosztja a tisztikart, és megnehezíti a karhatalom szervezését.
A forradalomhoz hű szervezetek (a KMT, a Magyar Parasztszövetség, a MÚOSZ, a Magyar Értelmiség Forradalmi Bizottsága, az Egyetemi Forradalmi Diákbizottság, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége, a Magyar Zeneművészek Szövetsége és az Írószövetség) levélben kérik Dzsaváharlál Nehru indiai miniszterelnököt, járjon közbe Mo érdekében a szovjeteknél. Az akciót a Parasztszövetség képviseletében Göncz Árpád szervezi, aki a levelet eljuttatja az indiai követségre.
Letartóztatják Szabó Jánost, a Széna téri felkelők parancsnokát. 1957. január 19. — A Péterfy Sándor utcai kórházban letartóztatják Tóth Ilona szigorló orvost, a kórház Cházár András utcai részlegének vezetőjét. december 5. december 6. 1957. február 18.
A Tiszántúli Ref. Egyházkerület közgyűlése nem fogadja el Péter János püspök lemondását, hanem visszahívó határozatot hoz vele szemben.
Alekszandr Romanov vezetésével szovjet írószövetségi delegáció látogat Mo-ra. december 2. A magyar írók szenvedélyes vitában próbálják meggyőzni a szovjeteket arról, hogy nem ellenforradalom volt Mo-on.
Ivan Szerov, a KGB elnöke Moszkvába küldött jelentésében azt írja, hogy a szovjet csapatok Mo-on 4700 személyt vettek őrizetbe, közülük 1400 főt letartóztattak, 860 főt Ungvárra és Sztrijbe szállítottak. Közli, hogy Bp-en 2600 méternyi filmet foglaltak le a forradalom eseményeiről; az anyagot „további feldolgozás céljából” Moszkvába szállították.