Nagykövetségi szintre emelik a Mo és Nagy-Britannia közötti diplomáciai kapcsolatokat.
1963. december
Mo és Dánia öt évre szóló árucsere-forgalmi megállapodást köt Koppenhágában.
december 4.
Olaszországban a kereszténydemokrata Aldo Moro középbal kormányt alakít a szocialisták részvételével.
december 6.
Újjáalakul a Magyar Bibliatanács, a református, az evangélikus, a baptista és a metodista egyház, valamint a Szabadegyházak Tanácsa 12 tagú munkaközössége.
december 7.
Átalakul a Kádár-kormány. Az Mt új elnökhelyettese Pap János; belügyminiszter Pap János helyett Benkei András, a Szabolcs-Szatmár megyei pártbizottság első titkára; közlekedés- és postaügyi miniszter Kossa István helyett Csanádi György; külkereskedelmi miniszter Incze Jenő helyett Bíró József.
december 10.
Wigner Jenő magyar származású amerikai professzor kapja a fizikai Nobel-díjat.
december 11.
Mo és Csehszlovákia képviselői Prágában egyezményt írnak alá a két ország közötti utasforgalom megkönnyítéséről. Amíg korábban csak hivatalos küldetésben, családi vagy rokoni látogatásra és szervezett csoportos kirándulás formájában lehetett a másik országba utazni, az egyezmény lehetővé teszi, hogy 1964. január 1-jétől bárki, bármikor évente többször egyénileg is utazhasson. (Az egyezmény hatására az 1963. évi 267 478-cal szemben 1964-ben 1 068 616 magyar állampolgár látogat Csehszlovákiába, Csehszlovákiából pedig az 1963. évi 147 477 személy helyett 1964-ben 747 846 látogat Mo-ra.)
december 13.
Az USA bp-i követsége a Gellért Szállóban fogadást ad a magyar irodalmi és művészeti élet képviselői számára.
december 14.
Miután a Malév kivonja a forgalomból a Li–2-es típusú repülőgépet, megszűnik a Bp-ről Miskolcra, Nyíregyházára és Szegedre repülő belföldi járat.
december 15.
Bemutatják Kalmár László A szélhámosnő c. filmjét.