Bp-en megkezdődnek a tárgyalások az „ideiglenesen Mo-on állomásozó” szovjet csapatok kivo-násáról. A magyar delegációt Somogyi Ferenc külügyminisztériumi államtitkár, a szovjet kül-döttséget Ivan Aboimov külügyminiszter-helyettes vezeti. március 10.
1990. február
A helyi közlekedés tarifái átlagosan 45%-kal, a vasúti és távolsági autóbusz-személyszállítási menetdíjak 20%-kal emelkednek.
Az Ogy elfogadja az 1990: II. tc.-et az ogy-i képviselők választásáról szóló 1989: XXXIV. tc. módosításáról. — A képviselők elfogadják az 1990: III. tc.-et „az egyes állami és pártfunkciót betöltött, illetőleg betöltő vezetők vagyonnyilatkozatáról”. Eszerint „akik az 1980. június 8-ától számított két parlamenti ciklus idején magas állami, illetőleg párttisztséget töltöttek vagy töltenek be – az Elnöki Tanács elnökei, titkárai és tagjai, a Minisztertanács elnökei és tagjai, az államtitkárok, az Országgyűlés elnökei és alelnökei, a Fővárosi Tanács és a megyei tanácsok elnökei, illetőleg az MSZMP volt elnöke, főtitkára, titkárai, politikai bizottsági tagjai, valamint fővárosi és megyei első titkárai, továbbá a jelenleg működő pártok és társadalmi szervezetek országos vezetői – 1990. február 25-éig kötelesek vagyonnyilatkozatot tenni”.
február 6.
Németh Miklós miniszterelnök fogadja Paskai László bíboros, esztergomi érseket. — A megbeszélést követően nyilvánosságra hozzák: a kormány és a r. kat. egyház kölcsönösen semmisnek tekinti és felbontja az 1950. augusztus 30-án aláírt egyezményt. március 19.
február 8.
New Yorkban meghal Karády Katalin, 1945 előtt a legismertebb mo-i színművésznő. február 19.
Bemutatják Elek Judit Tutajosok c. kétrészes filmjét.
február 9.
Aláírják a magyar–vatikáni diplomáciai kapcsolatok helyreállítását rögzítő okmányokat. június 21.
február 11.
Dél-Afrikában kiszabadul 27 évig tartó fogságából az 1962 augusztusában letartóztatott, majd életfogytiglani börtönre ítélt Nelson Mandela, az Afrikai Nemzeti Kongresszus vezetője. 1993. október 15.
február 12.
Ottawában (Kanada) tárgyalások kezdődnek a második világháborúban győztes négy nagyhatalom, valamint az NSZK és az NDK külügyminiszterei között. február 13.
február 13.
Ottawában a négy nagyhatalom képviselői nyilatkozatot tesznek közzé a német újraegyesítésről. A külügyminiszterek elismerik az egyesítés elkerülhetetlenségét és kinyilvánítják, hogy a két Németországnak kell megállapodnia az egyesítés politikai, gazdasági és jogi kérdéseiben. A nagyhatalmak ezt követően vitaják meg velük „a német egység külpolitikai aspektusait, beleértve a szomszédos államok biztonságának kérdéseit”. — Ez a „2+4” formula lesz az előkészítő tárgyalások elvi alapja. március 12.