Népszavazást tartanak Algériában; 90,6%-os részvétel mellett a szavazók 99,6%-a a függetlenség mellett foglal állást. július 3. Algéria elnyeri függetlenségét. szeptember 20.
1962. július
július 3.
Charles de Gaulle francia elnök elismeri Algéria függetlenségét.
július 4.
Burmában az U Ne Win tábornok által alapított Burmai Szocialista Program Pártja meghirdeti az ország „szocialista” átalakításának programját. 1988. július 23.
John Kennedy amerikai elnök Philadelphiában mondott beszédében körvonalazza az USA új atlanti stratégiáját („Nagy Terv”). Azt javasolja, hogy országa és a majdani Európai Egyesült Államok társuljanak egy új „atlanti szövetségbe”, amelyben a felek politikai, szociális, kulturális és gazdasági tekintetben teljes egyenjogúságot élveznek. december 15.
július 5.
A Rakaca völgyében (Borsod-Abaúj-Zemplén m.) felavatják a hegyvidéki víztározót.
július 6.
90 éves korában meghal Habsburg József, József nádor unokája, egykor osztrák főherceg, magyar királyi herceg és honvéd tábornagy, Horthy Miklós halála után a Vitézi Rend főkapitánya, 1936 és 1945 között az MTA elnöke.
július 9.
Leszerelési és béke-világkongresszus kezdődik Moszkvában. A magyar küldöttséget Szakasits Árpád, az OBt elnöke vezeti; a küldöttség tagja mások mellett Brezanóczy Pál egri apostoli kormányzó, Hamvas Endre csanádi püspök és Beresztóczy Miklós békepap.
július 10.
Moszkvában megkezdődik a KGST VB 1. ülése a gépipar nemzetközi szakosításáról; a magyar küldöttséget Apró Antal, az Mt elnökhelyettese vezeti.
július 16.
Sajószögeden (Borsod-Abaúj-Zemplén m.) felavatják a Munkács–Bp elektromos távvezeték alállomását.
július 17.
Aczél György és Nógrádi Sándor, az MSZMP KB tagjai Krasznodarban (Szu) 1960 augusztusa után másodszor is felkeresik Rákosi Mátyást. A küldöttek közel nyolcórás beszélgetést folytatnak vele, elsősorban az ötvenes évek törvénysértéseiről. augusztus 17.