Georgij Csicserin, Szovjet-Oroszország külügyi népbiztosa táviratban közli Teleki Pál miniszter-elnökkel, hogy a magyar hadifoglyok közül ezer tisztet túszként visszatartanak, közülük tízet a tíz népbiztosért személyes túsznak tekintenek. december 25.
1920. augusztus
Augusztus 10.
Az antanthatalmak Sèvres-ben aláírják a békeszerződést Törökországgal. — A török kormány nem ismeri el a szerződést.
Augusztus 11.
Megjelenik a 6650/1920.M.E. sz. rendelet a vitézi telek adományozásáról és alapításáról.1921. augusztus 29. A rendelet a jogszabály végrehajtásával ez ekkor alapított Vitézi Széket (szeptember 25.) bízza meg, és az új szervezetet hatósági jogkörrel ruházza fel.
Augusztus 14.
Csehszlovákia és a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság szövetségi szerződést köt. Az egyezmény kimondja: ha a szerződő felek egyikét Mo részéről nem provokált támadás éri, a másik fél a megtámadott védelmére kel.
Augusztus 15.
Átalakul a Teleki-kormány. szeptember 22. Földművelésügyi miniszter Nagyatádi Szabó István, közélelmezési miniszter Vass József.
Augusztus 17.
Teleki Pál gr. miniszterelnök Kozma Miklós századost megbízza az állami tulajdonban lévő Magyar Távirati Iroda (MTI) vezetésével. 1921. április 28.
Augusztus 19.
Az Ngy megszavazza az 1920: XVII. tc.-et az alkotmányosság helyreállításáról és az állami főhatalom gyakorlásának ideiglenes rendezéséről. A kormányzó jogot kap az országgyűlés elnapolására és korlátozás nélküli feloszlatására; közvetlen fenyegető veszély esetén elrendelheti a hadseregnek az ország határain kívüli alkalmazását; bizonyos kivételekkel általános kegyelmet adhat.
Augusztus 21.
Mo és Olaszország ideiglenes kereskedelmi egyezményt köt.