E naptól 1,50 Ft-ról 4 Ft-ra emelkedik a benzin ára. 1974. szeptember 1. Az áremelés 2500 személygépkocsi- és kb. 100 000 motorkerékpár-tulajdonost érint. A gázolaj és a petróleum ára nem változik. A szűkös készletek miatt a jegyrendszer az áremelés után is fennmarad.
1957. április
A kormány e napi hatállyal „a bérszínvonal indokolatlan emelkedésének és a bérarányok javulásának” érdekében bevezeti az átlagbér-ellenőrzést.
E naptól ismét igénybe vehető a közalkalmazottak 50%-os vasúti utazási kedvezménye. 1983. január 1.
A rádió stúdióját a Parlament épületéből visszaköltöztetik a Bródy Sándor utcába.
április 2.
Ülést tart az MSZMP IIB. Kádár János beszámol a márciusi moszkvai tárgyalásokról. „Szóba került Nagy Imréék kérdése is. Mi vetettük fel. Az elvtársak helyeslik, hogy megfelelő szigorú felelősségre vonást eszközöljünk. Az elvtársak nézete szerint az megfontolás tárgyát képezheti, hogy rövidebb vagy hosszabb idő múlva […], de helyeslik, hogy ez megtörténjék.” — Az IIB állást foglal az LB Népbírósági Tanácsának felállításáról. április 3.
A Nsz a szerkesztők figyelmetlenségéből gunyoros, leleplező álhírt közöl a Kortárs címmel aznap induló szépirodalmi folyóirat első számáról. A híradás szerint megjelenik például Darvas József „A hintáslegény” c. novellája, Mesterházi Lajos „Felhős égbolt” c. regényrészlete és Tamási Lajos „Én vétkem” c. verse. szeptember 1.
április 3.
A kormány határozatot hoz a Legfelsőbb Bíróság Népbírósági Tanácsa felállításáról. április 6.
április 4.
Bp-en 1300 bp-i, Fejér, Hajdú-Bihar, Komárom és Pest megyei résztvevővel megtartja zászlóbontó ünnepségét az újjáalakult úttörőmozgalom. — A Képes Gyermekújság c. lap ismét Pajtás címmel, az Úttörőszövetség központi lapjaként jelenik meg.
április 5.
Kádár János levélben kéri Chivu Stoica román miniszterelnöktől Nagy Imre és társai „menedék-jogának” megszüntetését. április 10.
Az MSZMP országos aktívaértekezletet tart a bp-i Sportcsarnokban. Kádár János beszédet mond az „időszerű politikai és gazdasági feladatokról”.