Bp-en megalakul a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt. Elnök-igazgatója Kozma Miklós.
1926
Február 3.
Peyer Károly (MSZDP) az ellenzéki demokratikus pártok nevében az Ngy-ben felszólítja a kormányt, hogy lemondásával tegye lehetővé a frankhamisítási ügy tényleges kivizsgálását.
Március 14.
A Népszövetség pénzügyi bizottsága javasolja Mo-nak a tisztviselők létszámának nagyobb arányú csökkentését és a közigazgatás egyszerűsítését.
Március 19.
A hágai bíróság hamis bankjegyeknek az országba csempészése miatt 3, illetőleg 2–2 évi börtönbüntetésre ítéli Jankovich Arisztidet, Marsovszky Györgyöt és Mankovics Györgyöt. május 26.
Április 24.
A Szu és Németország barátsági és megnemtámadási szerződést köt.1
1) Az 5 évre szóló szerződést 1931-ben 3 évre megújították.
Május 16.
Felavatják az első munkás turistaházat a budai hegységben, a Nagy-Szénáson.
Május 26.
A bp-i Büntető Törvényszék ítéletet hirdet a frankhamisítási perben. Windischgrätz Lajos hg.-et és Nádosy Imre országos rendőr-főkapitányt 4 évi, a többi vádlottat 4 hónaptól 1 évig terjedő fogházbüntetésre ítélik.1
1) 1928 tavaszán Windischgrätz és Nádosy kormányzói kegyelemben részesült.
Május 31.
Mo és Csehszlovákia kereskedelmi szerződést köt a legnagyobb kedvezmény elve alapján.1
1) Az egyezmény 1930. december 15-éig maradt érvényben.
Június 4.
A Népszövetség pénzügyi bizottságában Bethlen István gr. miniszterelnök a pénzügyi ellenőrzés felfüggesztését kéri. június 9.
Június 9.
A Népszövetség Tanácsának magyar albizottsága július 1-jei hatállyal megszünteti a magyar államháztartás ellenőrzését és a népszövetségi főbiztosi állást. 1930. január 20.