Kairóban befejeződik az afroázsiai szolidaritási értekezlet. A résztvevők megalakítják az Afro-ázsiai Népek Szolidaritási Szervezetét. 1966. január 3.
1958
Az amerikai Time magazin címlapján Nyikita Hruscsov arcképével jelenik meg, akit 1957-ben az „Év Emberének” választottak.
Életbe lépnek a római szerződések. január 6. Megkezdi működését az Európai Gazdasági Közösség (EGK, Közös Piac). — Szintén e naptól működik az Európai Atomenergia Közösség (Euratom); a szervezetet 1957-ben Belgium, Franciaország, Hollandia, Luxemburg, Németország és Olaszország alapította a békés atommagkutatás előmozdítása céljából.
január 2.
Kivégzik az LB Katonai Kollégiuma által 1957 decemberében halálra ítélt Berta József traktorost, a várpalotai nemzetőrség v. tagját.
január 3.
A magyar kormány meghívására Bp-re érkezik Auguste Rudolph Lindt, az ENSZ menekültügyi főbiztosa.
Kihirdetik az 1958: 3. tvr.-t a műsoros előadásokról szóló 1955: 13. tvr. módosításáról. „A hangversenyek és műsoros előadások, továbbá a táncmulatságok megtartásához a tanács végrehajtó bizottsága művelődésügyi szakigazgatási szervének a rendőrhatósággal egyetértésben adott engedélye szükséges. A hivatásos előadóművészek közreműködésével rendezett műsoros előadások megtartását a művelődésügyi miniszter, az előző bekezdésben meghatározott engedélyen felül, külön engedélyhez, és a pénzügyminiszterrel, valamint az Országos Árhivatal elnökével egyetértésben megállapított rendezési díj fizetéséhez kötheti. A hivatásos előadóművészek felléptidíjainak, továbbá a műsoros előadások és táncmulatságok után járó szerzői jogdíjak mértékét a művelődésügyi miniszter az Országos Árhivatal elnökével egyetértésben határozza meg.”
január 4.
Meghal Kittenberger Kálmán Afrika-kutató, állattani gyűjtő, író.
január 6.
Meghal Tabéry Géza romániai magyar író, élete utolsó éveiben a nagyváradi Ady-múzeum vezetője.
A Hatok külügyminiszterei Walter Hallsteint választják az EGK Bizottságának elnökévé. 1967. július 1. Az Európai Parlament ideiglenes székhelyének Strasbourg városát jelölik.
január 7.
Meghal Petru Groza, 1945 márciusától 1952 júniusáig Románia miniszterelnöke.