Új szépirodalmi folyóirat indul Új Hang címmel; főszerkesztő Benjámin László.
1952. március
március 2.
A MIOK évi közgyűlése táviratban köszönti Rákosi Mátyást 60. születésnapján.
Aranypart (Ghána), az afrikai brit gyarmatok közül elsőként, belső autonómiát kap.
március 8.
Rákosi Mátyást születésnapi ünnepségen köszöntik a bp-i Operaházban; Gerő Ernő mond beszédet.
A Magyar Katolikus Püspöki Kar köszönti Rákosi Mátyást 60. születésnapján.
A Magyar Nemzet közli Bereczky Albert ref. püspök Rákosi Mátyás 60. születésnapjára küldött köszöntőjét; mint írja, „hálásak vagyunk neki egyházunk nevében is”.
március 9.
Rákosi Mátyás 60. születésnapja alkalmából országszerte ünnepségeket tartanak. A Munkás-mozgalmi Múzeumban megnyílik a „Rákosi Mátyás harcos élete” című kiállítás; megjelenik a Magyar írók Rákosi Mátyásról, a Rákosi Mátyás élete képekben, valamint a Rákosi Mátyás és a magyar történettudomány c. antológia. Az ünnep alkalmából valamennyi sajtóorgánum többnyire vörös betűs ünnepi számot ad ki, első oldalán az ünnepelt nagyméretű arcképével. Külön kiállításon mutatják be a születésnapi ajándékokat.
március 11.
Romániában letartóztatják a Körösbányára internált Scheffler János szatmár–nagyváradi r. kat. megyéspüspököt. december 6.
március 12.
Az ev. egyházkerületek elnökségeinek és a 21 egyházmegye esperesének országos értekezlete javasolja, hogy a Mo-i Ev. Egyház térjen át a két egyházmegye rendszerére, és alakítsa meg az Északi és a Déli Egyházkerületet. május 3.
március 14.
A másodfokon eljáró LB, súlyosbítva az első fokon kiszabott ítéletet, a csepeli munkásfiatalok és bencés diákok perében a népköztársaság megdöntésére irányuló fegyveres szervezkedéssel vádolt Magasházy Ádámot és Sallay Ernőt halálra ítéli. június 30. — 21 vádlott-társukat 3–15 évi börtönnel sújtják.