Pozsonyban Ágoston Péter népbiztos a Tanácsköztársaság és Eugène Mittelhauser tábornok a csehszlovák hadsereg nevében aláírja a fegyverszüneti szerződést. A szerződés lényegében a későbbi trianoni határ mentén jelöli meg a demarkációs vonalat és 4 kilométeres semleges zónát húz a két hadsereg közé. A megállapodás katonai jellegű, de elismeri a csehszlovák közigazgatást a kiürített területeken.
1919. július
Július 2.
A román kormány jegyzékben közli Georges Clemenceau-val, a békekonferencia elnökévek, hogy a román hadsereg csak akkor üríti ki a Tiszántúlt, ha a Vörös Hadsereget leszerelik.
Július 3.
Az FKt Julier Ferencet nevezi ki a Vörös Hadsereg vezérkari főnökévé.
A vidéki városokban megkezdődik a munkásezredek szervezése.
Július 7.
A csehszlovák hadsereg bevonul Kassára.
Július 10.
Kun Béla külügyi népbiztos Leninhez intézett táviratában sürgeti a szovjet Vörös Hadsereg besszarábiai támadásának megindítását a román hadsereg ellen.
Közzéteszik az FKt rendeletét a 45 évnél fiatalabb tartalékos tisztek mozgósításáról.
Az FKt a Vörös Hadsereg főparancsnokságáról lemondott Böhm Vilmost bécsi követté nevezi ki.
Július 11.
Kun Béla külügyi népbiztos jegyzékben kéri Georges Clemenceau-tól a román hadsereg vissza-vonását a Tiszántúlról.
Július 12.
Szegeden P. Ábrahám Dezső miniszterelnöksége alatt új ellenkormány alakul. július 16. A kormány miniszterei: külügy Teleki Pál gr.; belügy Balla Aladár; pénzügy P. Abrahám Dezső miniszterelnök; kereskedelemügy Varjasy Lajos; népjólét Dömötör Mihály; hadügy Belitska Sándor.
Július 13.
Georges Clemenceau, válaszul a tanácskormány július 11-én kelt jegyzékére, közli, hogy amíg a fegyverszüneti szerződést be nem tartja, a békekonferencia nem tárgyalhat Mo-gal.
Július 14.
Kun Béla külügyi népbiztos Georges Clemenceau-nak adott válaszában ismerteti a román hadsereg fegyverszünetet sértő sorozatos támadásait, és ismételten kéri a Tiszántúl kiürítését.
A szövetséges missziók Nagykikindán (Torontál vm.) tartott konferenciája elhatározza a Mo elleni támadást, és megbeszéli annak részleteit.
Az FKt Landler Jenőt nevezi ki a Vörös Hadsereg főparancsnokává.
Július 16.
Kiegészül P. Ábrahám Dezső szegedi ellenkormánya. A földművelésügyi tárcát Teleki Pál gr. külügyminiszter, a vallás- és közoktatásügyit Dömötör Mihály népjóléti miniszter, az igazságügyit Balla Aladár belügyminiszter, a közélelmezésit Pálmay Lajos veszi át.