Messinában (Olaszország) megkezdődik az Európai Szén- és Acélközösség (a „Hatok”) külügy-minisztereinek kétnapos tanácskozása. — A tagállamok képviselői az integráció tovább-fejlesztéséről határoznak. 1957. március 25.
1955. június
június 2.
Jeruzsálemben ítéletet hirdetnek az 1953-ban kezdődött Izrael Állam kontra Malchiel Grünwald perben, amely „Kasztner-perként” vált közismertté. A bíróság bűnösnek mondja ki az eredetileg tanúként beidézett Jiszrael Kasztnert (Kasztner Rezsőt, 1957. március 3.), aki 1944 nyarán a Bp-i Mentőbizottság vezetőjeként alkut kötött Adolf Eichmann és Kurt Becher SS-tisztekkel 1685 magyar zsidó deportálás alóli mentesítéséről és szabad távozásáról.1 1958. január 17. A bíró az ítélet indoklásában kijelenti, hogy Kasztner Rezső [az SS-szel való megállapodással] „eladta lelkét a Sátánnak”.
1) A Kasztner-akcióról lásd 1944. december 7.
Befejeződik Nyikita Hruscsov és Nyikolaj Bulganyin belgrádi látogatása. június 29. A szovjet vezetők bocsánatot kérnek a Sztálin által 1948-ban meghirdetett a jugoszlávellenes politika és következményei miatt. június 4.
június 4.
A MAORT-perben életfogytiglanra ítélt Papp Simon geológus, a vállalat v. vezérigazgatója kegyelemmel szabadul a börtönből.
A szovjet vezetők Bukarestben tájékoztatják a kelet-európai „baráti országok” vezetőit (köztük Rákosi Mátyást és Hegedűs Andrást) a belgrádi tárgyalásokról, amelyek eredményeként Jugoszláviával mindegyiküknek megbékélésre kell törekedniük. június 28.
június 5.
Kihirdetik az 1955: III. tc.-et „az Albán Népköztársaság, a Bolgár Népköztársaság, a Magyar Népköztársaság, a Német Demokratikus Köztársaság, a Lengyel Népköztársaság, a Román Népköztársaság, a Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetsége és a Csehszlovák Köztársaság között Varsóban, az 1955. évi május hó 14. napján kötött barátsági, együttműködési és kölcsönös segélynyújtási szerződés törvénybe iktatásáról”.
Megkezdődik az ünnepi könyvhét. 14 kiadó 87 művet ad közre.
június 7.
Megkezdődik az MDP KV kétnapos ülése. — A határozat elítéli a június utáni agrárpolitikát, és újra a mezőgazdaság kollektivizálásának fontosságát hangsúlyozza; a testülettel ismertetik az egyes politikai elítéltek rehabilitálásával kapcsolatos jelentést. A KV Rákosi Mátyás beszámolója alapján elfogadja a Jugoszláviával való megbékélés politikáját. augusztus 21.
június 10.
John Dulles amerikai külügyminiszter kijelenti, az USA komolyan fontolóra vette, felkéri a Szu-t, hogy az ausztriai megszállás megszűnése után vonja ki csapatait Mo-ról és Romániából. szeptember 19.
június 13.
Szovjet–magyar egyezményt írnak alá, amelynek keretében a Szu szállítja Mo első kísérleti atomreaktorát és a működéshez szükséges hasadóanyagokat. július 13.