Az ENSZ BT újra elutasítja Mo, Bulgária és Románia tagfelvételi kérelmét. 1949. november 22.
1947. október
Megnyílik a hadsereg számára tiszteket képző Kossuth Akadémia; parancsnoka Révay Kálmán ezredes. december 1.
Megalakul a cserkész–úttörő összekötő bizottság, amelynek feladata a két szervezet együtt-működésének megszervezése. október 27.
október 2.
A katolikus püspökkari konferencia pásztorlevelet ad ki a felvidéki magyarok és a mo-i németek deportálásáról.
Egy szovjet hadbíróság huszonöt évi kényszermunkára ítéli Álgya-Pap Zoltán v. altábornagyot.1
1) Álgya-Pap 1941 júniusától 1943 októberéig szovjet hadműveleti területen szolgált magasabb parancsnoki beosztásokban. Tíz évet töltött szovjet lágerekben. 1955-ben visszatérhetett Mo-ra, 1956. október 8-án szabadult.
október 3.
Kommunista, parasztpárti és radikális képviselők választási visszaélésekre hivatkozva petíciót nyújtanak be a Pfeiffer-párt mandátumai ellen. november 4. november 19.
október 4.
Ifjúsági nagygyűlést rendeznek a Bazilika előtt 150 ezer résztvevővel; Mindszenty József bíboros a forradalmi átalakulással szemben a passzív ellenállást javasolja a katolikus fiataloknak.
Meghal Max Planck német fizikus, a kvantummechanika megalapítója.
A Bp-i Népbíróság, a fellebbezés kizárásával, emberek törvénytelen kivégzése és megkínzása vádjával halálra ítéli Jány Gusztáv v. vezérezredest, a Donnál megsemmisült 2. magyar hadsereg v. parancsnokát. — Jány nem kér kegyelmet, a kérvényt hivatalból védőügyvédje nyújtja be. A Bp-i Népbíróság 3:2 arányban, és szótöbbséggel a NOT is kegyelemre méltónak minősíti Jányt; Pálosi Béla tanácsvezető bíró is hasonlóképpen foglal állást. november 22.
október 5.
Megkezdik az első totószelvények árusítását; első alkalommal az október 19-ei futball-mérkőzésekre lehet tippelni. A szelvények ára 3 forint 30 fillér, ebből 30 fillért fordítanak a londoni olimpiára készülő magyar sport támogatására. 1964. március 15.