Az SzN-ben Sarkadi Imre „anarchisztikus kijelentésnek” minősíti Lukácsy András két nappal korábbi írószövetségi kijelentését.
1956. április
A moszkvai Pravda bírálja a Grúz Kommunista Pártot, mert annak vezetése „nem képes felszámolni a nacionalizmust”.
április 2.
Szabadon bocsátják Kovács Béla kisgazda politikust, akit a szovjet hatóságok 1947. február 25-én vettek őrizetbe Bp-en. október 27.
április 3.
Bp-en a Hősök terén felavatják a Nemzeti Hősök Emlékkövét.1 A gránitlap felirata: A hősök emlékének, akik népünk szabadságáért és a nemzeti függetlenségért áldozták életüket.
1) Eredetileg az I. világháború kb. 600 ezer magyar áldozatának emlékére állították. 1929. május. 26-án Bethlen István gr. miniszterelnök avatta föl.
április 4.
Az e napon kihirdetett 1956: 7. tvr. értelmében a háború után Nyugatra távozott magyar állampolgárok 1957. április 4-éig büntetlenül hazatérhetnek. „A felszabadulás előtt elkövetett háborús-népellenes, vagy ezzel összefüggő egyéb bűntett miatt nem lehet büntető eljárást indítani a háborús eseményekkel kapcsolatban, vagy a felszabadulás után nyugatra távozott olyan magyar állampolgár (volt magyar állampolgár) ellen, aki 1957. évi április 4. napjáig a Magyar Népköztársaság területére visszatér.”
A televízió első kísérleti helyszíni közvetítését sugározza az április 4-ei díszszemléről. 1957. február 23.
Szabadon bocsátják Márton (Marton) Endréné Nyilas Ilonát. augusztus 15.
április 6.
Szófiában befejeződik a BKP KB ülése. A határozat bírálja „a pártélet lenini normáinak megsértését”, és meghirdeti a „fordulat” politikáját. Lemond Valko Cservenkov miniszterelnök; utóda Anton Jugov. A ténylegesen is a párt élére kerülő Todor Zsivkov vezetésével elfogadják az SZKP XX. kongresszusának álláspontját, s bírálják Cservenkov korábbi vezetését.
Anasztaz Mikojan vezetésével szovjet pártküldöttség érkezik Pekingbe.
április 13.
A Voproszi Isztorii c. szovjet folyóirat közli, hogy rehabilitáltak kilenc, korábban elítélt tábornokot; közülük nyolcan ekkor már halottak. április 19. április 23.