Hatályba lép az 1964: 6. tvr. a társadalombiztosítási rendszer egységesítéséről. A szervezetet a továbbiakban a SZOT Társadalombiztosítási Főigazgatósága irányítja.
1965
január 3.
Bp-en megkezdi működését a KGST Intermetall Irodája; a vállalatcsoport melegen és hidegen hengerelt acéláruk és csövek gyártásának szakosításával foglalkozik.
január 4.
Meghal Thomas Stearns Eliot amerikai származású Nobel-díjas angol költő, író.
január 5.
A Szu-beli németek visszakapják 1941-ben elvett állampolgári jogaikat, de a Volga-vidékre való visszatelepítésükről nem intézkednek. 1967. szeptember 5.
január 11.
Péter János külügyminiszter háromnapos hivatalos látogatásra Franciaországba utazik. — A tárgyalásokon elvi megállapodás születik a két ország kereskedelmi, kulturális és műszaki kapcsolatainak fejlesztéséről.
január 14.
Bemutatják Jancsó Miklós Így jöttem c. filmjét.
január 19.
Varsóban megkezdődik a VSZ PTT ülése. A testület megvitatja a NATO atomhaderejének létrehozására irányuló tervek folytán kialakult új helyzetet; Leonyid Brezsnyev szovjet pártvezető határozott válaszlépéseket szorgalmaz. — A magyar küldöttséget Kádár János vezeti.
január 24.
Londonban 91. életévében meghal Sir Winston Churchill brit államférfi, 1940–1945 és 1951–1955 között az Egyesült Királyság miniszterelnöke, az irodalmi Nobel-díj kitüntetettje.
január 28.
Bemutatják Hintsch György Rab Ráby c. filmjét.
január 29.
A CSKP KB e napon befejeződő ülésén elfogadják a népgazdaság „tökéletesített irányításának” alapelveit. (A központi irányítást mérséklő, a vállalatokat termékeik minőségének javításában és értékesítésében érdekeltté tevő, „szocialista piacgazdaság” néven ismertté váló új gazdasági modellt Ota Šik közgazdász vezetésével dolgozták ki.)