A bp-i Kerepesi temetőben ünnepélyes külsőségek közt, százezernyi gyászoló jelenlétében, eltemetik az 1949-ben kivégzett Rajk Lászlót, Pálffy Györgyöt, Szőnyi Tibort és Szalai Andrást. október 13. Beszédet mond Apró Antal, aki Rajkék kivégzése idején is tagja volt a PB-nek; Münnich Ferenc, az egykori spanyolországi harcostárs; Orbán László, az MDP KV alosztályvezetője, Rajk egykori illegális harcostársa; Janza Károly honvédelmi miniszterhelyettes; Szász Béla, a Rajk-per egyik vádlottja, aki 1954-ben szabadult a börtönből. Münnich a „személyi kultusz mocsarából napfényre kúszott szadista bűnözőkként” említi Rajkék elítélőit; Szász beszédében kijelenti: „Koholt vád, bitó vetette hét évre jeltelen sírba Rajk Lászlót, de halála ma a magyar nép és a világ előtt figyelmeztető jelképpé magasodik. Mert amikor százezrek vonulnak el a koporsók előtt, nem csak az áldozatoknak adják meg a végső tisztességet, de szenvedélyes vágyuk, megmásíthatatlan elhatározásuk, hogy egy korszakot temessenek el.” — Az SzN első oldala „Soha többé!” címmel teljes terjedelemben a hét évvel korábban kivégzett kommunistákkal foglalkozik. — A temetés idejére a HM-ben szigorított hadműveleti szolgálatot vezetnek be.
1956. 10. 06
A temetés után egyetemisták (főként bölcsészhallgatók, többségükben a Kolhoz Kör tagjai) tüntetnek a Batthyány-örökmécsesnél, a Sztálin-szobornál, a jugoszláv követségnél és az Andrássy út 60. előtt; itt már sztálinizmus- és ÁVH-ellenes, Jugoszláviát éltető jelszavak is elhangzanak.
Az SZKP KB Elnökségének tagjai Moszkvában megbeszéléseket folytatnak a MDP KV kül-döttségével, amelynek tagja Gerő Ernő, Hidas István, Kádár János és Szántó Zoltán. október 8.
Az MDP PB határozatot hoz Farkas Mihály v. honvédelmi miniszter őrizetbe vételéről. október 12.
Szegeden az egyetemi hallgatók követelik az orosz nyelv kötelező tanulásának eltörlését. október 19.
A József Attila Színház bemutatja Gáli József Szabadság-hegy c. drámáját. Az egyik főszerepet Gobbi Hilda játssza; a bemutatón jelen van Nagy Imre is.
Az IrU közli Novobáczky Sándor „Különös emberek” és Háy Gyula „Miért nem szeretem?” c. írását.
Aradon több száz aradi magyar dolgozó rója le kegyeletét az 1849-es vértanúk vesztőhelyén lévő obeliszknél. Mo-ról Hajdú-Bihar megye és a debreceni helyőrség küldöttsége, egy makói diákküldöttség és Békéscsabáról egy 183 fős tanár-diák csoport vesz részt a koszorúzáson. Jelen van továbbá a városi néptanács képviselője, Kelemen Dezső, valamint Kovách Géza, a magyar líceum történelemtanára.
A balatonfüredi pedagógiai tanácskozás résztvevői „Füredi platform” címmel dokumentumot tesznek közzé.
Mo és Jugoszlávia kormányai között megállapodás születik a külképviseletek nagykövetségi rangra emeléséről. október 11.