Egyhangú pártközi megállapodás születik a németek kitelepítésének sorrendjéről: először a volksbundistákat, majd az SS-tagokat és a nevüket visszanémetesítőket telepítik ki. május 10.
1946. 04. 25
Az INK emlékeztetőben foglalja össze Gyöngyösi János külügyminiszter Erdéllyel kapcsolatos javaslatait, és a Külügyminiszterek Tanácsától 22 ezer négyzetkilométernyi terület Mo-hoz csatolását kéri. április 27.
Párizsban megkezdődik a Külügyminiszterek Tanácsának ülésszaka a Németország egykori szövetségeseivel, Mo-gal, Olaszországgal, Romániával, Bulgáriával és Finnországgal kötendő békeszerződések feltételeinek véglegesítéséről. június 15. — A csehszlovák kormány, miután a brit kormány elutasította, a londoni külügyminiszter-helyettesi értekezlet pedig érdemben nem foglalkozott velük, a külügyminiszteri értekezlet elé terjeszti a háború előtti csehszlovák–magyar határ visszaállítására, a pozsonyi hídfő kiszélesítésére, a lakosságcsere és a reszlovakizáció után Csehszlovákiában maradó magyarok egyoldalú kitelepítésének jóváhagyására vonatkozó követeléseit, és kéri, hogy azokat foglalják bele a Mo-gal kötendő békeszerződésbe. május 6.