Szakasits Árpád miniszterelnök-helyettes, szovjet részről L. Bobkov ipari miniszter, egy nappal a magyar kormánydelegáció Moszkvába indulása előtt, aláírja a magyar–szovjet bauxit-megállapodást, amely három vegyesvállalat létesítéséről intézkedik. A továbbiakban időkorlátozás nélkül, magyar elnök, a gyakorlatban szovjet vezérigazgató irányítása alatt működhet a Szovjet–Magyar Bauxit- és Alumíniumérc Bánya és Ipar Rt., a Magyar–Szovjet Bauxit Rt. és a Dunavölgyi Timföld Ipar Magyar–Szovjet Bauxit-Alumínium Rt. 1947. november 28. 1950. január 1.
1946. 04. 08
Aláírják a magyar–szovjet olajegyezményt, amelynek értelmében megalakul két vegyesvállalat, a Maszovol és a Molaj.1 — A Maszovol birtokába kerül a gáz- és nyersolaj feltárása és kitermelésére, továbbá az olaj- és gáztermékek feldolgozására és eladására szóló koncesszió; részesedése a magyar olajtermelés 15%-a és a fennmaradó mennyiség 85%-ának meghatározott része. A Molaj profilja az olajfinomítás. június 11. 1947. november 28.
1) A magyar kormány sietsége arra utal: Moszkva a gazdasági egyezmények aláírásának fejében esetleg kilátásba helyezte, hogy támogat bizonyos magyar területi követeléseket.
Befejeződik az MNDSZ kongresszusa. 1948. április 17. Az Elnökség tagjai: Döbrentei Károlyné, Fái Boris, Izsáky Margit, Majláth Jolán, Némethy Béláné, Rajk Lászlóné, Sárfi Rózsa, Tildy Zoltánné.