1989. június
1989.

június 9.

A Magyar Népköztársaság legfőbb ügyésze az LB Elnökségi Tanácsa előtt törvényességi óvást emel Nagy Imre, Donáth Ferenc, Gimes Miklós, Tildy Zoltán, Maléter Pál, Kopácsi Sándor, Szilágyi József, Jánosi Ferenc és Vásárhelyi Miklós javára. A legfőbb ügyész az 1958 júniusában született törvénysértő ítéletek hatályon kívül helyezését és az ártatlanul elítéltek felmentését indítványozza. július 6. A Legfőbb Ügyészség vizsgálata szerint a Nagy Imre-perben megalapozatlan és törvénysértő volt a vádemelés és az ítélet, számos ténymegállapítás hiányos, ellentétes az iratok tartalmával, s a bíróság egyes tényekből helytelenül következtetett.

    A Münnich Ferenc Társaság felhívást tesz közzé, amelyben, csatlakozva „a nemzeti megbékélés napjához”, arra szólítja fel a szocializmus híveit, hogy tartózkodjonak minden olyan cselekedettől, amely veszélyeztetné az óhajtott nemzeti megbékélést.

      Hans-Dietrich Genscher, az NSZK alkancellárja és külügyminisztere, a Friedrich Naumann Alapítvány bp-i irodájának megnyitása alkalmából Bp-en tartózkodik. Genscher találkozik Horn Gyula külügyminiszterrel és Pozsgay Imre államminiszterrel. Fogadja őt Grósz Károly, az MSZMP főtitkára, valamint Németh Miklós, az Mt elnöke.

        Az MSZMP és az EKA szakértői megállapodnak az érdemi politikai tárgyalások megkezdéséről. június 10. A „harmadik oldalon” a Baloldali Alternatíva Egyesülés (BAL), a HNF, a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége, az MNOT, a Münnich Ferenc Társaság és a SZOT képviselői egy delegációban foglalnak helyet.